Belaidė žoliapjovė NAC BKB20-B40-S su valu ir disku
Preis:
Lagerbestand:
Auf Lager
Trumpai apie prekę
Prekė: Belaidė žoliapjovė NAC BKB20-B40-S su valu ir disku. Kategorija: Pjautuvai ir žoliapjovės.
  • Gamintojas: Murray
  • Modelis: BKB20-B40-S
BATTERY SCYTHE NAC model BKB20-B40-S
  • charger and battery 20V included
  • equipped with disc and line head
  • weight with battery only 5,55kg
THE PRODUCT COMES FROM AN AUTHORIZED POLISH DISTRIBUTION NAC
The BKB20-B40-S trimmer is the perfect model for finishing work in any garden.
It performs perfectly wherever combustion mowers reach the limits of their capabilities:
  • on slopes overgrown with trees and shrubs
  • in irregular areas with many corners
  • in hard-to-reach areas
  • at fences, walls
  • at the edges of lawns
  • around trees, flower beds and hills, etc.
This scythe works reliably even after years of use. Available in NAC offer for many years.
  • The great advantage of choosing the NAC scythe is easy access to accessories and spare parts.
TECHNICAL DATA
  • Model BKB20-B40-S
  • power supply 20V
  • width of line cutting 33 cm
  • cutting width with disc 25,5 cm
  • number of teeth of the disc 3
  • handle type V (so-called bicycle)
  • max. rotation 7500 / min.
  • low battery indicator
  • weight 5,55 kg (scythe 5kg + battery 0.55kg)
  • working time with 4Ah battery: 18 min line head, 30 min cutting disc
  • The faultless NAC motor is characterized by quiet operation, low vibration and high efficiency.
TECHNICAL DATA OF THE BATTERY
  • Model B20-40-S
  • Voltage 20V, Li-Ion
  • Weight 0.55kg
  • Type Li-Ion
  • Capacity 4Ah
TECHNICAL DATA OF THE CHARGER
  • Model BC20-20-S
  • Supply voltage from 220 to 240 V
  • Rated power 42 W
  • Charging voltage 21 V
Tap&Go system - quick line extension.
  • After pressing the head to the ground, the line slides out automatically.
  • Belt and keys for mounting and operating included.
Split drive shaft and lightweight design.
  • After folding, the scythe can be easily stowed or transported in the trunk of the car.
The set includes:
  • Battery trimmer BKB20-B40-S in company carton
  • Battery charger BC20-20-S
  • 20V B20-40-S battery